obraz obraz obraz obraz

Szkolenie dla początkujących

SDI - Open Water Scuba Diver

 • uprawnia do samodzielnego, partnerskiego nurkowania
  do głębokości 18 metrów, bez nadzoru instruktora
 • uprawnia do nurkowania i wypożyczania sprzętu
  na całym świecie
 • szkolenie kończy się uzyskaniem międzynarodowego
  certyfikatu SDI Open Water Scuba Diver

 • Co to za kurs?

  Ten kurs na stopień podstawowy przekazuje kursantom niezbędną wiedzę i umiejętności do nurkowania w wodach otwartych, w warunkach zbliżonych do warunków podczas kursu, bez bezpośredniego nadzoru instruktora. Po jego ukończeniu będziesz mógł nurkować z partnerem posiadającym co najmniej równoważny stopień nurkowy, do głębokości 18 metrów, czyli w zakresie, gdzie pod wodą można zobaczyć najwięcej.
  Uzyskanie certyfikatu SDI Open Water Scuba Diver, to również przepustka do uzyskania kolejnych stopni nurkowych i specjalizacji.

  Warunki uczestnictwa:


  Kursant musi:
  1. Mieć, co najmniej osiemnaście (18) lat lub od 10 do 17 za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.
  2. Kursanci w wieku pomiędzy dziesięć (10) i czternaście (14) lat mogą uzyskać Uprawnienia Junior Open Water Diver, jeśli następujące warunki są spełnione: Kursanci szkolą się i nurkują pod bezpośrednim nadzorem rodzica, opiekuna lub aktywnego nurka przewodnika.
  3. Kiedy nurek Junior Open Water Diver osiągnie wiek piętnastu (15) lat może uaktualnić uprawnienia do Open Water Scuba Diver


  Przebieg szkolenia

  Kurs składa się z trzech podstawowych modułów

 • część teoretyczna w formie wykładów
 • część praktyczna - nurkowania na basenie
 • część praktyczna - nurkowania w wodach otwartych
 • Część teoretyczna obejmuje kilka godzin wykładów, włącznie z poznawaniem i nauką obsługi sprzętu nurkowego. Miejsce spotkań dostosowane jest do preferencji kursantów
  Część basenowa odbywa się na basenie krytym w Dzierżoniowie na ul. Sienkiewicza. Jest to najważniejsza część szkolenia. Zajęcia odbywają się do czasu osiągnięcia przez kursantów odpowiedniego poziomu umiejętności. Minimum są to 4 sesje basenowe.
  Część nurkowania w wodach otwartych jest najfajniejszym etapem szkolenia i obejmuje minimum 4 nurkowania (2 dni wyjazdowe). Standardowo nurkowania odbywają się w Zimniku koło Strzegomia, jednak w zależności od preferencji kursantów mogą odbyć się na dowolnym akwenie nurkowym.
  Uczestnikom zajęć wypożyczany jest bezpłatnie pełny sprzęt nurkowy wymagany do przeprowadzenia kursu. Wskazany jest jednak zakup własnego wyposażenia ABC (maska, fajka, płetwy).
  W zależności od potrzeb i zdolności kursantów, czas trwania kursu wynosi od 2 tygodni do 2 miesięcy


  Zakończenie szkolenia

  Po zakończeniu części praktycznych, kurs kończy się krótkim sprawdzianem-przypomnieniem zdobytej wiedzy. Następnie kursant otrzymuje międzynarodowy certyfikat SDI - Open Water Scuba Diver oraz pamiątkowy dyplom.
  Od tej pory staje się samodzielnym nurkiem, który może zakupić lub wypożyczać sprzęt i nurkować w dowolnej bazie nurkowej na całym świecie. Absolwenci naszych kursów mogą u nas dokonywać zakupów lub wypożyczać sprzęt z dużymi zniżkami.

  Cena kursu SDI - Open Water Scuba Diver wynosi 1200 złotych (możliwe raty)

  i zawiera wypożyczenie sprzętu na czas kursu, koszt certyfikatu i materiałów dydaktycznych

  Szkolenia w SDI/TDI

  • Szkolenie podstawowe

   Open Water Scuba Diver - podstawowy stopień nurkowy, Początek nurkowej przygody. Szkolenie umożliwia bezpieczne nurkowanie do maksymalnej głębokości 18 metrów

  • Szkolenia zaawansowane i specjalizacje

   Dalsze zwiększanie umiejętności nurkowych. Szkolenia umożliwiają zwiększenie maksymalnej głębokości nurkowania do 40 metrów

  • Pierwszy oddech pod wodą

   Zajęcia na basenie dla osób, które nigdy wcześniej nie nurkowały. Pozwala to na doświadczenie pierwszych w życiu nurkowań w komfortowych warunkach na basenie